filtrujemy dla Bałtyku

Mamy jedno morze. A ono i jego mieszkańcy od lat mierzą się z problemem zanieczyszczeń. Do Bałtyku co roku trafiają setki ton plastikowych śmieci. Produkcja plastiku na masową skalę ruszyła w latach 50 XX wieku. Do dziś na całym świecie pojawiło się już 9,1 mld ton! A tylko 9% trafiło do recyklingu.

Gdzie więc zalega pozostałe 91%?

Większość z niego leży w morzach i oceanach…I będzie tam leżała jeszcze kilkaset lat. Nie pozbędziemy się go już. Ale możemy pomyśleć o przyszłości i zadbać o to, żeby używać mniej plastiku. O tym jest właśnie program edukacyjny BRITA – Filtrujemy dla Bałtyku!

Akcja skierowana jest do dzieci w wieku szkolnym, ponieważ wierzymy, że jeśli naprawdę ma się coś zmienić – to trzeba zacząć edukację od najmłodszych lat. Ufamy we wrażliwość, empatię i otwartość dzieci. Chcemy im pokazać, jak ogromny wpływ na świat mają ich codzienne wybory i zachowania.”

BRITA Group, Uniwersytet Gdański

W programie tym wzięli udział uczniowie naszej szkoły z klas 1-3.