29 września uczniowie z klas 4a oraz 4b wybrali się na wycieczkę do Wesołego Rancza. W nowoczesnym gospodarstwie agroturystycznym czekało na nich mnóstwo atrakcji. Piękna, słoneczna pogoda, wesoły nastój  gwarantowały dobrą zabawę. Pobyt w gospodarstwie rozpoczął się od wykopek. Każdy mógł własnoręcznie wykopać ziemniaki. Jak się okazało, zajęcie to wcale nie było ciężkie i sprawiło wiele satysfakcji. Następnie dzieciaki mogły nakarmić zwierzęta. Głaskaniu królików, kóz, kucyków, a nawet małych świnek towarzyszyło wiele czułości i radości.

Wspaniałą  atrakcją okazały się zabawy na miękkiej słomie. Gonitwom, skokom nie było końca. A wszystkiemu towarzyszył radosny śmiech i odgłosy  beztroskiej, dziecięcej zabawy. Po wszystkim na uczestników czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez gospodarzy . Z apetytem dzieci zjadły  kiełbaskę z pieczonymi ziemniakami, a na deser czekoladowe ciasto.

Nie ma wątpliwości, że pobyt w gospodarstwie dostarczył  wielu wrażeń. Zdaniem uczestników to był wspaniały dzień!