W dniu 22 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wody. Z tej okazji w naszej szkole realizowany był na lekcjach biologii projekt o wodzie. Uczniowie tworzyli lapbooki na temat Woda – rola w organizmie i przyrodzie. Podsumowaniem działań była wystawa na korytarzu szkolnym dla całej społeczności szkolnej.

Zadbajmy również o to, by chronić wodę przed zanieczyszczeniami. Segregujmy śmieci, ograniczajmy użycie plastiku, korzystajmy z przyjaznych środowisku, biodegradowalnych kosmetyków i środków czystości, a także kupujmy produkty, które mają certyfikat zrównoważonego handlu.

Ziemia składa się z wody w ponad 70%. Jednak woda słodka, dostępna dla człowieka, to zaledwie 0.5% wszystkich zasobów, z czego wody pitnej jest jeszcze mniej. Dla zobrazowania sytuacji – na 100 litrów wody, tylko pół łyżeczki, to woda pitna.

Dlatego pamiętajmy, że woda, choć wydaje się być podstawowym elementem codzienności, jest niezwykłym przywilejem, którego nie każdy na świecie może doświadczyć. Bez niej nie ma życia. Zadbajmy o zwiększanie świadomości na temat potrzeby oszczędzania tego cennego składnika i zacznijmy działać od zmiany codziennych przyzwyczajeń.

Opiekun projektu Urszula Nowak-Manycz

Więcej zdjęć na FB