pasja Szymona

Po niedocenianej już dziś umiejętności wykonywania robótek ręcznych, które na nowo odkrywała przed nami Nikola z klasy 4a, dziś z przyjemnością prezentujemy ciekawą pracę Szymona Kaczmarka z klasy 6B.

Jak mówi sam autor „drewnianego domku” pomysł na niego narodził się, gdy był w piątej klasie.

Szymon zrobił wówczas projekt podobny, ale mniej precyzyjny i mniej skomplikowany. W tym roku sprawę ponownie przemyślał i zadecydował, że może zaprezentować większą i bardziej wymagającą wersję domku z drewnianych patyczków wraz z oświetleniem.

Poniżej znajduje się opis autora pracy:
Ogólnie bardzo lubię zajęcia techniczno – plastyczne
Światełka są zasilane na baterie. Mała skrzynka na baterie jest wyciągana.
Domek w całości jest wykonany przeze mnie.

Akcesoria, które były mi potrzebne do realizacji projektu:

• 4 paczki patyczków (każda po 100 patyczków)
  • 7 pałek kleju na gorąco
  • 6-7 godzin sklejania

Do tego projektu potrzebne były nożyczki, pistolet do kleju, a my ze swojej strony dodamy, że oprócz tego sporo staranności, precyzji i niemało cierpliwości.

Szymon jest uczniem na medal!

Wykazuje się wysoką kulturą osobistą, szacunkiem w kontakcie z rówieśnikami i pracownikami szkoły, ogromnym zaangażowaniem, jeśli już czegoś się podejmuje i odpowiedzialnością.

Gratulujemy Szymonowi, rodzicom i wychowawcy klasy 6b.

Ps.

Szymon otrzymał propozycję zaprojektowania i wykonania ogrodowej wersji tego domku w rozmiarze makro. Konstruktor ma teraz przemyśleć ofertę, wycenić projekt i podać termin realizacji.

Czekamy więc na odpowiedź Szymona:)