Wycieczka do Dendrofarmy

19 września uczniowie klas I-III wzięli udział w wycieczce do Dendrofarmy w Dalkowie. Podczas spaceru po Wzgórzach Dalkowskich dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy, między innymi, czym różni się las od rezerwatu przyrody, co oznaczają liczby, kolorowe paski oraz kropki namalowane na pniach drzew.

Z mapką w dłoniach przemierzały, momentami bardzo trudną trasę, ucząc się dbałości o bezpieczeństwo swoje i innych. W programie wycieczki znalazły się również warsztaty ogrodnicze, podczas których dzieci uczyły się sadzić rośliny  oraz warsztaty Hori- zajęcia malowania naturalnymi barwnikami z roślin.

Po aktywnie spędzonym czasie, czekały na uczestników kiełbaski z grilla i ciepła herbatka. Podczas wszelkiej aktywności towarzyszył dzieciom przyjazny bernardyn-pies Bary. Zwieńczeniem pobytu były zabawy podwórkowe typu wyścig w workach, przeciąganie liny czy zabawy z piłkami.

red. Anna Andrzejewska