Wizyta w Przychodni Weterynaryjnej

26 października to niewątpliwie bardzo ciekawy dzień w życiu Naszych świetliczaków. Tego dnia Pani Małgosia wybrała się z dziećmi do Przychodni Weterynaryjnej „Zwierzak” w Głogowie. Dzieci zostały bardzo miło przywitane przez Pana Bartka, który rozpoczął zwiedzanie przychodni od pokazania jak pod mikroskopem wygląda krew psa. Następnie oprowadził dzieci po przychodni pokazując różne narzędzia i urządzenia służące do leczenia zwierząt.  Pan Bartek wykonał „operację” wszczepienia implantu kaczce. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały cały zabieg.  Następnie dzieci widziały, jak wygląda „wnętrze” kaczki –poprzez zrobione zdjęcie RTG. Wizyta w przychodni pozwoliła dzieciom  bliżej zapoznać się z zawodem weterynarza, a kto wie może pośród któregoś dziecka znajdzie się przyszły weterynarz.

M. Grochowska