Warsztaty językowo-kulinarne

W środę 18.12 uczennice klasy 7e: Hania, Ania oraz Zuzia przeprowadziły trzygodzinne warsztaty językowo-kulinarne dla uczniów klasy 1.  Pierwszoklasiści poznali nazwy kolorów po niemiecku i wykorzystali swoją wiedzę kolorując świąteczne obrazki wg. wzoru z niemieckimi słowami. Wszystkim poszło bardzo dobrze. Mikołajki z 7e zapoznały młodszych kolegów i koleżanki z tradycjami świątecznymi w Niemczech.  Święta Bożego Narodzenia, inaczej niż w Polsce, w Niemczech zaczynają się 25 grudnia, a nie w Wigilię. Kolacja wigilijna nie jest tak uroczysta jak u nas, na stole króluje sałatka ziemniaczana, pieczona kiełbasa i potrawy z kiszonej kapusty. Tego wieczoru życzenia składa są bez dzielenia się opłatkiem, przy stole nie ma miejsca dla niezapowiedzianego gościa. Wszystkie te informacje bardzo zaciekawiły pierwszoklasistów. Największą frajdę sprawiło pieczenie tradycyjnych austriackich ciasteczek świątecznych. Uczniowie przygotowywali migdałowe księżyce przy akompaniamencie niemieckich kolęd i piosenek. Na zakończenie uczniowie klasy 1 dostali pamiątkowy dyplom oraz paczuszkę upieczonych ciasteczek. Pomysłodawcą warsztatów była p. Olga Mysłowska, która czuwała nad ich bezpiecznym przebiegiem, zwłaszcza podczas pieczenia smakołyków. Dziękujemy pierwszoklasistom za pełne zaangażowanie a dziewczynkom z klasy 7 za profesjonalne przygotowanie warsztatów.