WALENTYNKOWA WYPRAWA DO HYDROPOLIS

Uczniowie klas 3g, 7a i 7h nietypowo spędzili Walentynki. Tego dnia mieli okazję zwiedzić wrocławskie Hydropolis- Centrum Edukacji Ekologicznej i zgłębić swoją wiedzę na temat wody. Rozpoczynając ten   niezwykły rejs,  dowiedzieli się, jak powstała nasza planeta i z bliska przyjrzeli się narodzinom wody.

Poznali różnorodne formy życia w oceanie. W strefie relaksu mogli położyć się na świetlistym leżaku i pooglądać wschód słońca na fantastycznej plaży. Dowiedzieli się również, jaką rolę odgrywa woda w organizmie człowieka i w jakich produktach jest jej najwięcej. W kolejnej strefie mogli podziwiać transparentną kopię rzeźby „Dawid” Michała Anioła. Na interaktywnej mapie Wrocławia śledzili systemy zarządzania wodą. Nie zabrakło również lekcji historii, poznali  bowiem niezwykłe wynalazki oraz rozwiązania inżynieryjne sprzed tysięcy lat. Na koniec uczniowie odkryli, jaki kolor ma śnieg i czy istnieją dwa identyczne płatki. W drugiej części wycieczki uczniowie uczestniczyli w warsztatach, na których mogli wystąpić w roli prawdziwych chemików. Wykonując rozmaite doświadczenia, dowiedzieli się min. czym jest napięcie powierzchniowe wody, jak określa się skalę Ph roztworu oraz poznali tajniki suchego lodu.

Po takim dniu uczniowie na pewno bardziej pokochali podwodny świat.