Uwaga atrakcyjny konkurs dla uczniów klas 7 i 8

Organizatorem konkursu plastyczno-cyfrowego dla uczniów pt. „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!” jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą przy ul. Kolskiej 12, 01-045 Warszawa

Celem Konkursu jest upowszechnianie wiedzy wśród uczniów, pracowników dydaktycznych, rodziców – na temat Funduszy Norweskich i EOG, ich wkładu w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski, państw-darczyńców tych Funduszy oraz podnoszenie kompetencji cyfrowych uczniów. Szczegółowe informacje dotyczące Funduszy Norweskich i EOG znajdują się na stronie www.eog.gov.pl.

Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej pod adresem www.otymsiewie.pl w ciągu 30 dni liczonych od następnego dnia po upływie terminu zgłaszania prac.

1. W Konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, którzy na potrzeby Konkursu tworzą drużyny.

2. Drużyna składa się z maksymalnie 9 uczniów i Koordynatora Projektu, odpowiadającego za udział drużyny w Konkursie. Koordynatorem Projektu musi być nauczyciel zatrudniony w szkole zgłaszającej się do Konkursu.

Prace graficzne techniką cyfrową

Udział w konkursie wymaga wykonania pracy plastycznej techniką cyfrową. Jak się za to zabrać? Wspomóc nas mogą filmy instruktażowe, publikowane przez znawców tematu. Obejrzyjcie, spróbujcie i bawcie się dobrze!

Kiedy już wiemy, co chcemy przedstawić, trzeba wykorzystać odpowiednie narzędzie, które pozwoli przetworzyć naszą wizję w cyfrowy obraz. Poniżej przedstawiamy przykładowe instrukcje użycia bezpłatnych programów do obróbki grafiki.

Filmy o GIMP po polsku:

https://www.youtube.com/playlist?list=PL3OoWtWa9qoAD-649vS4XLWHN8Yx60oBu https://www.youtube.com/c/CzarnyByd/videos

Praca zostanie przedstawiona w formie plików o formacie oraz limicie: a) pliki mp4, animowany gif do 200MB, b) jpg, png do 20MB.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, których pracę będzie nadzorował nauczyciel, pedagog, wychowawca. Zgłoszenia pracy do konkursu musi dokonać osoba pełnoletnia. O tym, jak liczne mogą być drużyny, ile prac mogą przygotować i przesłać, dowiecie się z Regulaminu Konkursu zamieszczonego na stronie

www.otymsiewie.pl.

Do kiedy należy nadesłać prace?

Swój udział zgłoś do nauczyciela informatyki / szkolnego koordynatora ds. konkursu  p. Sylwii Pajdzik

Termin zgłoszenia swojego udziału u koordynatora szkolnego: 26.02.2021

Zostaniesz członkiem 9-osobowej drużyny SP 11 w Głogowie.

Czasu jest całkiem sporo, na Wasze zgłoszenia organizatorzy czekają do 31 marca 2021 r.

Wejdź na stronę https://otymsiewie.pl/ zapoznaj się ze szczegółami i regulaminem konkursu.

Ocena merytoryczna prac dokonywana jest przez Kapitułę Konkursu wg następujących kryteriów: – atrakcyjność wizualna pracy oraz jej estetyka – max 10 pkt, – inwencja twórców i kreatywność – max 10 pkt, – stopień nawiązania do tematyki Konkursu – max 10 pkt, – stopień samodzielności w opracowaniu zagadnienia, tzn. czy poziom pracy jest adekwatny do wieku uczestników – max 10 pkt, – efektywność wykorzystania narzędzi cyfrowych do stworzenia pracy – max 10 pkt

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab