Szkolne Przygody Gangu Fajniaków

Uczniowie klas 1a, 1b i 3a biorą udział w nowym programie edukacyjnym i konkursie skierowanym do klas I-III szkół podstawowych.

Program Szkolne Przygody Gangu Fajniaków ma na celu urozmaicenie lekcji przyrody i pokazanie uczniom nauki poprzez zabawę, a także pomoc w  zaszczepieniu wśród dzieci pasji do ekologii i ochrony przyrody. Lekcje podzielone są na cztery filary tematyczne odpowiadające żywiołom natury, a każdemu patronują odpowiedni bohaterowie Gangu Fajniaków.

Jako  pierwszy żywioł  uczniowie wybrali powietrze:   „Moje miejsce na ziemi. Ekozakątek – eksperymenty z powietrzem”

Na początek wysłuchali pogadanki nt. segregacji śmieci. Dowiedzieli się, jak długo rozkładają się poszczególne odpady i dlaczego należy je segregować. Następnie wypełnili karty pracy – kolorowanki – i segregowali śmieci do odpowiednich koszy.

Potem obejrzeli eksperymenty z powietrzem.

Na koniec z zaciekawieniem wysłuchali opowiadania z książki pt. „GANG FAJNIAKÓW I MIASTO MARZEŃ” M. Przewożniaka – rozdział „Ekozakątek”. Po tej lekturze wykonali prace plastyczne na temat poznanej treści.

red. B. Król