Święta, święta i…. po świętach

Święta, święta i…. po świętach – wspominamy je często z nostalgią i smutkiem.
Aby ten piękny, świąteczny nastrój pozostał z nami jeszcze przez chwilę, uczennice klasy 8e – Aleksandra Sobuś, Olga Sosnowska i Adrianna Żołdyniak, przygotowały dla uczniów klas 1 i 2, lekcję o tradycjach bożonarodzeniowych w Niemczech. Nasi najmłodsi dowiedzieli się, jak Niemcy obchodzą czas adwentu, jakie potrawy znajdują się na wigilijnym i świątecznym stole, kto przynosi prezenty i jakie śpiewa się tam kolędy.
Na koniec prezentacji, nasi mali uczniowie poznali jedną ze świątecznych piosenek, chętnie śpiewanych przez dzieci w Niemczech.
Piosenka bardzo spodobała się wszystkim, więc lekcja zakończyła się wspólnym śpiewaniem i zabawą.

Przygotowanie prezentacji: nauczycielki j.niemieckiego Ewa Bąk i Lucyna Rohde.