ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Z tej okazji uczniowie klas I i II mogli zobaczyć prezentację na temat zasobów wody na świecie, a także poznać sposoby jej  oszczędzania.

Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku. Powodem ustanowienia święta był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody. Ta ogólnoświatowa akcja ma zwrócić uwagę ludzi na niewielkie zasoby wody pitnej, które posiadamy i, co za tym idzie, konieczność dbania o nie.

Uczniowie po przedstawionej prezentacji, wykonali plakaty promujące oszczędzanie wody, gazetki ścienne zawierające wiele ciekawych informacji o wodzie, podkreślające jej znaczenie w życiu ludzi, roślin i zwierząt.

„Woda to skarb!

Woda to życie!

Szanujmy ją należycie”!

Organizator: Magdalena Twór