ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Uczniowie klasy 3A i 3B wzięli udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Każda z klas brała udział w różnych wyzwaniach matematycznych. Pierwsza konkurencja była pt.: „Wieża” I polegała na ułożeniu piramidy z kubków, na których były zapisane działania z tabliczki mnożenia. Ważne było bezbłędne podanie wyniku. W następnym zadaniu było szybkie i bezbłędne odgadywanie wyników na mnożenie. W ostatniej konkurencji dzieci miały za zadanie znaleźć drogę od startu do mety, dzieląc liczby lub mnożąc przez 6. Największą zabawą była gra „ Ja mam, a kto ma”, gdzie uczniowie musieli w skupieniu sprawdzać swoje karty, na których były zapisane wyniki i działania na mnożenie. Wygrywała ta drużyna, która bezbłędnie podała wynik i ułożyła karty w kształcie koła. Była to wspaniała zabawa dla obydwu klas –  z zachowaniem reżimu sanitarnego.

red. M. Przywara