ŚWIAT CIEKAWYCH KSIĄŻEK

W tygodniu poświęconym zachęcaniu świetliczaków do czytania książek dzieci poznały proces powstawania pojedynczego egzemplarza książki, dowiedziały się kim jest pisarz, kto to jest ilustrator, wydawca. Wspólnie czytaliśmy również książki o tematyce dziecięcej. Uczniowie mogli wymienić się informacjami na temat swoich ulubionych bohaterów książek. Podczas zajęć praktycznych wykonane zostały zakładki, które miały niepowtarzalny chrakter dzięki malunkom wykonanym własnoręcznie przez dzieci. Poszliśmy również do biblioteki szkolnej, gdzie pani Ksenia opowiedziała dzieciom o działach, w których mogą odnaleźć książkę dopasowaną do ich zainteresowań. Przypomniane zostały również zasady jakie trzeba przestrzegać będąc w bibliotece oraz w czytelni. Na koniec dzieci wypożyczyły wybrane przez siebie książki.