Strażnicy Ziemi pomagają pszczołom przetrwać suszę

Uczniowie klasy 1a uczyli się o tym jak powstaje miód, dlaczego pszczoły są są bardzo ważne dla Ziemi. Już wiedzą, że pszczoły biorą udział w produkcji 60-90% żywności. Co zatem się stanie jak ich zabraknie? Wraz ze stopniowym zmniejszaniem się populacji tych owadów zanika różnorodność gatunków, co powoduje negatywny efekt domina. Jeżeli nie zaczniemy dbać o naszą planetę, to wkrótce może się okazać, że życie na Ziemi stanie się wręcz niemożliwe.

Pierwszaki – Strażnicy Ziemi wzięli sprawy w swoje ręce i postanowili pomóc tym wyjątkowym owadom. Stworzyli z rodzicami poidełka dla pszczół, które pomogą pszczołom przetrwać suszę w lecie. Wystarczyło płytkie naczynie, woda i coś na czym pszczoły mogą przysiąść, aby się napić. Jak widać na zdjęciach – pierwsze potrzebujące istoty już się pojawiły. Dzieci twierdzą, że nie tylko owady, ale również ptaki korzystają z poidełek, co nas bardzo cieszy.

Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za działanie na rzecz Ziemi!

red. M. Chrząstowska