Siły i chęci dzieciom nie brakuje!

Uczniowie klasy 1a wytrwale uczą się pod opieką najbliższych. Pilnie trenują pisanie, liczenie. Z chęcią wykonują zadania uatrakcyjniające pracę z książkami. Na przykład w minionych dniach wykonywali doświadczenie sprawdzające, jaki sok ma najwięcej witaminy C. Projektowali i wykonywali wagę, aby móc oszacować, która zabawka jest cięższa, a która lżejsza. Poznali technikę wykonania masy solnej i ulepili z niej ulubione zwierzątka gospodarskie. Z informatyką też są za pan brat. Kiedy pogoda dopisuje, nauka odbywa się na łonie natury, a gdy aura nie zachęca do wyjścia – czytają w domu! Na przykład „Hanię Humorek”, „Pamiętnik Czarnego Noska”, czy dalsze przygody niesamowitych skarpetek, które poznali podczas klasowego czytania. Chyba lektura omawiana podczas lekcji wciągnęła ich na dobre…