Projekt międzynarodowy w SP 11

Od kilku tygodni uczniowie klasy 7g i 8f biorą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym ze szkołą ICS Verga di Ramacca we Włoszech.
Projekt dotyczy zdrowego odżywiania i wpływu tego co jemy na nasze samopoczucie, zdrowie, naukę i pracę. Opiekunem i koordynatorem projektu jest pani Joanna Ujazdowska, nauczyciel języka angielskiego.
Do tej pory uczniowie omówili zgubne skutki spożywania cukru, podzielili się przepisami na zdrowe bezcukrowe słodycze, a w planie mają udokumentować własnymi działaniami, że warzywa mogą być smaczne i można je pokochać 🙂

Będziemy również robić listy produktów które poprawią nam humor,
pomogą w skupieniu się przy nauce, czy dodadzą nam energii na długie godziny treningów.
Oprócz używania języka angielskiego podczas pracy nad projektem, uczniowie poszerzają wiedzę nie tylko z zakresu słownictwa, ale również z zakresu biologii i technologii żywienia.
Poza tym zawierają nowe znajomości z rówieśnikami z którymi mogą porozumieć się tylko w języku angielskim, co im się udaje i wzmacnia tym samym ich pewność siebie i wiarę w swoje umiejętności.
Mogli się o tym przekonać na sesji live z włoskimi uczniami, podczas której przez godzinę na wspólnym czacie dzielili się wrażeniami ze swojego tygodnia bez słodyczy, oraz pomysłami na przekąski które skutecznie zabiją apetyt na cukier.
Na forum uczniowie mogą komentować swoje przepisy kulinarne, dzielić się dokumentacją z realizacji (aktualnie uczniowie mają za zadanie upiec/przygotować przepisy otrzymane od partnerów projektowych)
i porozmawiać po prostu o wszystkim. Oczywiście – po angielsku 🙂

Powyższy projekt nie jest debiutem naszych uczniów. Mamy za sobą wymianę kartek świątecznych ze szkołą z Portugalii oraz krótki, sylwestrowy projekt ze szkołą z Litwy (Šakių rajono Gelgaudiškio pagrindinė mokykla) i Grecji (Art School of Ampelokipi, Tesaloniki).

Projekt jest realizowany na bezpiecznej platformie e Twinning, gdzie uczestnicy projektu mają przeznaczoną przestrzeń dla swoich działań.
Projekt potrwa do kwietnia 2020 roku, ale w przyszłym roku szkolnym planujemy kolejne, ciekawe przedsięwzięcia oparte na żywym kontakcie z rówieśnikami z z krajów europejskich (i nie tylko). Serdecznie zapraszamy.