POZNAJEMY ZAWÓD REHABILITANTA

Kolejnym zawodem, który poznali najmłodsi uczniowie naszej szkoły jest zawód rehabilitanta. Dzieci dowiedziały się, ze fizjoterapeuta pomaga wrócić do zdrowia osobom po urazach, chorobach oraz wspiera w szybszym rozwoju osoby, które urodziły się z niepełnosprawnością ruchową. Nasze zwiedzanie działu rehabilitacji zaczęliśmy od hydroterapii, gdzie przyglądaliśmy się nietypowym wanienkom z bąbelkami oraz piecowi, z którego wylewane były okłady fango (podobne do gorącej czekolady!). Kolejnym działem była fizykoterpia pełna specjalistycznych sprzętów. Następnie udaliśmy się do sali gimnastycznej. Tam uczniowie mogli poćwiczyć na urządzeniach zwiększających ruchomość w stawach i siłę mięśni. Ostatnią częścią zajęć była wizyta w gabinecie masażu. Zapach oliwki sugerował, że właśnie ktoś jest w trakcie masażu suchego. Zobaczyliśmy też rekwizyty potrzebne do drenażu oraz bańki chińskie wspomagające terapię. Na koniec uczniowie otrzymali od miłej pani fizjoterapeutki słodki poczęstunek. Kilkoro z dzieci stwierdziło, że chce zostać w przyszłości rehabilitantem. Trzymamy kciuki za spełnienie marzeń!