PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

W środę 24 września w naszej świetlicy odbyło się Uroczyste Pasowanie pierwszoklasistów na Świetliczaka. Dzieci powitane zostały przez Panią wicedyrektor, która życzyła im samych przyjemności. Następnie musiały odgadnąć zagadki, z uśmiechem skosztować czegoś słonego, kwaśnego oraz słodkiego. Był też „test uprzejmości” – jak na prawdziwych świetliczaków przystało i to zadanie zostało wykonane doskonale. Na sam koniec uroczystości dzieci wygłosiły tekst ślubowania i obiecały, że będą stosowały się przysięgi. Podsumowaniem, a zarazem najważniejszą częścią pasowania było wręczenie dyplomów oraz Odznaki Świetliczaka. W domu dzieci czekał  test odwagi- na wyjściu otrzymały balony z cukierkami. Pomysłów na dostanie się do cukierków było co nie miara.