“Olimpijski laur” dla Natalii

Z przyjemnością i dumą informujemy, że Natalia Trojnar, uczennica klasy 8 g została finalistką „XXXI Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadania o tematyce olimpijskiej” pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki zorganizowanego przez Polski Komitet Olimpijski. Do konkursu zgłoszono 191 prac z całego kraju. Tym bardziej więc cieszy fakt, że opowiadanie Natalii zyskało uznanie jury. Opowiadanie młodej autorki mówi o pasji, jaką jest taniec, o potrzebie samorealizacji, uczciwej rywalizacji, fair play, szacunku dla przeciwnika. Promuje wysiłek, siłę woli, przyjaźń i wspólnotę z innymi ludźmi. Konkurs odbywa się od 1989 roku. W 2009 roku uznany został przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski za jedną z 20 najlepszych inicjatyw edukacyjnych realizowanych przez Narodowe Komitety Olimpijskie na świecie. Poprzez uczestnictwo w konkursie młodzież szkolna rozwija swoje sportowe zamiłowania, poszerza wiedzę nt. Igrzysk Olimpijskich i szeroko rozumianego sportu, a także przenosi zachowania, emocje i postawy ze sportowego świata do własnego otoczenia i życia.