Nudy nie ma! Ulubiona dyscyplina sportowa

Witam Was moi drodzy.

Chciałam Wam dzisiaj zaproponować wykonanie pracy plastycznej wyklejanej ziarnami pt. “Moja ulubiona dyscyplina sportowa”.

1. Do pracy będą nam potrzebne: różne rodzaje ziaren: np.(kawy, ryżu, kaszy, fasoli, pieprzu, maku), jednym słowem wszystko to co znajdziecie w domu), kartka papieru, klej, kredki, farby, pędzelek, kubek z wodą, ołówek do szkicowania.

2. Na początku bierzemy kartkę papieru i szkicujemy sobie ołówkiem dyscyplinę sportową jaką lubicie(ja wybrałam skoki narciarskie). Jeżeli macie w domu drukarkę to możecie sobie coś wydrukować, a jeżeli nie to możecie sobie wejść na stronę wpisując w Googlach: dyscypliny sportowe-malowanki, wybieracie rysunek swojej dyscypliny i odrysowujecie z komputera.

3. Jak już sobie narysujecie to zaczynamy zabawę z ziarnami, ja rozpoczęłam od tła, najpierw kawałek tła smarujemy klejem, a potem przyklejamy ziarna jakie chcemy(ja użyłam do tła ziaren ryżu).

4. Następnie ziarnami maku wykleiłam kask skoczka, a potem ziarnami kaszy wykleiłam kombinezon, ale niecały, gdyż rękawy pokolorowałam kredkami.

5. Kolejnym etapem było pokolorowanie kredkami Googli narciarskich i nart.

6. Na pokolorowane narty nakleiłam ziarenka pieprzu i kawy.

7. Na tło na górze pracy nakleiłam z ziaren fasoli słoneczko.

8. Na koniec tło na dole pomalowałam zieloną farbą, aby powstał pasek trawy, niebieską chmurkę, a żółtą farbą słońce z fasoli.

Możecie różnie wykorzystać ziarna, nie musicie wyklejać całej pracy ziarnami, wystarczy, że wykleicie stroje sportowców, a tło pomalujecie farbami albo kredkami. Wszystko zależy od Waszej fantazji. Mam nadzieję, że będziecie się dobrze bawi. Oczywiście czekam na Wasze prace, powodzenia!