Nudy nie ma! Dzień Sztuki

Data Światowego Dnia Sztuki została ustanowiona dla uczczenia jednego z największych artystów w dziejach ludzkości. Mowa tu oczywiście o Leonardo da Vincim – włoskim malarzu, rzeźbarzu, wynalazcy, pisarzu, muzyku, filozofie epoki renesansu. To właśnie dzień jego urodzin – 15 kwietnia – od paru lat jest oficjalnym świętem sztuki. Dzień Sztuki to święto, w trakcie którego sztuka niemal dosłownie wychodzi na ulice. Tego dnia na całym świecie odbywają się happeningi artystyczne, specjalne pokazy, przedstawienia, wykłady i warsztaty. Dzisiaj będziemy rysować martwą naturę. A co to właściwie jest? Oto krótki opis.

Martwa natura – gatunek malarski obejmujący kompozycje, zwykle malarskie lub rysunkowe, składające się ze stosunkowo niewielkich, nieruchomych, najczęściej nieożywionych przedmiotów, dobranych ze względów kompozycyjno-estetycznych lub symbolicznych.

A to nasza propozycja powodzenia

Do dzisiejszej pracy potrzebne będą : ołówek, kredki, kartka białego papieru i dobre oko 😉

My też wzięliśmy się do pracy a oto efekty naszej pracy

Pochwal się się swoimi pracami wysyłając je na adres: swietlica.sp11@onet.pl