Musical “Dzwonnik z Notre Dame”

Dnia 8 grudnia 2022r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – III wybrali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie na musical pt. „Dzwonnik z Notre Dame”

To piękna opowieść o garbatym Quasimodo, który pokonuje swój lęk przed otoczeniem, przełamując barierę samotności i odrzucenia. To jednocześnie historia o miłości, tęsknocie i możliwości odwrócenia złego losu. Przygody głównego bohatera Quasimodo, opowiada w zabawny sposób dowcipny Garguś zdobiący katedrę Notre Dame. Jest on również jedynym przyjacielem głównego bohatera, który w humorystyczny sposób komentuje jego zachowanie. Mimo to od samego początku wspiera Quasimodo w jego poczynaniach. Ten fascynujący ponadczasowy musical, w którym nie zabrakło wspaniałych piosenek z przepiękną, poruszającą muzyką oraz grą świateł, wprowadził nas w tę wyjątkową opowieść. Fabuła z kolei skłoniła do przemyśleń i refleksji, że innych powinniśmy cenić i kochać za to, co mają w głębi duszy i w sercu, nie wytykać inności, nie wydawać sądów po tym, jak ktoś wygląda lub jak się ubiera.