MIĘDZYNARODOWE ZAWODY MATEMATYCZNE

Dnia 23.11.2018 r. uczniowie klasy 8 e: Aleksandra Fudali, Aleksandra Przytuła, Kasia Juretko, Lucyna Guzek, Mateusz Mirota, Olek Mliczek, Patryk Iciek, Jan Gawlik, reprezentowali naszą szkołę na międzynarodowych matematyczno – fizycznych zawodach Naboj, które odbyły się we Wrocławiu.

Konkurs odbywał się równocześnie w Białymstoku, Bielsku-Białej, Grodzisku Mazowieckim, Krakowie, Krośnie, Łodzi, Sosnowcu, Warszawie i we Wrocławiu, a także w wielu miastach na Czechach i na Słowacji. W każdym mieście tworzony był lokalny ranking drużyn, uczniowie mogli również porównywać swoje wyniki w rankingu krajowym i międzynarodowym.

Zadania z którymi musieli zmierzyć się uczniowie wymagały pomysłowości i inwencji. Nasza drużyna świetnie sobie poradziła i uplasowała się na wysokim miejscu. Gratulujemy uczniom sukcesu!