MECHANIK DLA MALUCHA

Uczniowie klasy 1a i 2b uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych “Mechanik dla Malucha” zorganizowanych przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie.

Obejrzeli  oni różne pracownie oraz uczestniczyli w ciekawych zajęciach. W pracowni elektrycznej poznali sposoby wytwarzania energii elektrycznej, przeprowadzili  pomiary prądu przemiennego, pomiary napięcia i  budowali układy elektryczne. Dowiedzieli się, że energię elektryczną pozyskuje się z takich źródeł jak: słońce, woda, wiatr, węgiel, biopaliwa, a nawet ze śmieci.

Następnym etapem były zajęcia z wykorzystaniem robotów oraz zorganizowanie wyścigów z ich udziałem.

Z kolei  na zajęciach w pracowni informatyki tworzyli skomplikowane trasy, po których poruszały się roboty  oraz pracowali na programach komputerowych. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w tych zajęciach.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Arturowi Libnerowi, nauczycielom oraz uczniom za  zorganizowane spotkanie.

red. M. Przywara