Losy Żołnierzy Niezłomnych

W dniu 8.03.19 naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów. Już na samym początku zachwycili wszystkich szczerą postawą patriotyczną oraz pięknymi strojami. Członkowie Stowarzyszenia, przebrani w mundury Żołnierzy Wyklętych, w interesujący sposób zachęcali wszystkich uczniów do szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie. Przedstawiciele ugrupowania opowiadali o niesamowitych losach Żołnierzy Niezłomnych, które w wielu momentach mroziły krew w żyłach. Na zakończenie żywej lekcji historii uczniowie klas 1-2 mogli dotknąć broni i w ten sposób poczuć się chociaż w połowie jak prawdziwy polski żołnierz, a klasy 7-8 podziękowały Stowarzyszeniu za przybycie, wręczając drobny upominek.

Organizatorzy mają nadzieję, że zarówno najmłodsi, jak i najstarsi uczniowie naszej szkoły, zrozumieli doniosłość minionych wydarzeń, a towarzyszący im nauczyciele na nowo pokochali polską historię.

 Red. Anna Hryniewiecka