Laboratorium świetliczaka

W dniu 10.02.2021 r. w grupie klas drugich, odbyły się eksperymenty chemiczne, jako realizacja programu „Labortarium świetliczaka”. Celem naszym będzie rozbudzanie ciekawości dzieci otaczającym światem, jak również aktywności poznawczej dzieci. W tym dniu dzieci wykonały trzy doświadczenia: gumowe jajko, czyli co potrafi zdziałać ocet, pienisty wulkan, mycie rąk a bakterie. Uczniowie świetnie się bawili, obserwowali, wykonywali zadania i wyciągali wnioski. Jak się okazało nie wystarczy umyć dłonie samą wodą, co ciekawe jajko stało się elastyczne i większe, a wulkan „zionie” pianą powstałą na skutek powstania gazu zwanego dwutlenkiem węgla, który reaguje z płynem do naczyń. Niesamowity dzień, pełen wrażeń!