Kto może zostać detektywem?

Spotkanie klasy 1 a z lekturą „Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke trwało dwa tygodnie. Zgodnie twierdzimy, że była to niesamowita przygoda! Uczniowie zapoznali się z tekstem poprzez klasowe czytanie na dywanie.
Wspólnie odkrywaliśmy tajemnice, rozwiązywaliśmy zagadki i zastanawialiśmy się, jakie cechy powinien posiadać dobry detektyw. Okazało się, że dzieci z 1 a mają zadatki na detektywów… Wyobraźnia pozwoliła im nawet  stworzyć własne agencje detektywistyczne ”Różowe okulary”.
Rozbudzana była ciekawość poznawcza dzieci poprzez np. sprawdzanie zmysłów. Uczniowie doskonalili spostrzegawczość w grach typu „Dobble”, „Zgadnij kim jestem?”, „Memo” z twarzami ludzi. W końcu detektyw powinien mieć pamięć do twarzy.
Czas się rozstać, jednak w bibliotece czekają kolejne części lektury z przygodami naszego ulubionego bohatera.
red. M Chrząstowska