KRAJOWY KONKURS WIEDZY OLIMPIJSKIEJ. 100 LAT POLSKIEGO KOMITETU OLIMPIJSKIEGO 1919-2019

W dniu 23.19.2019 Odbył się internetowy konkurs Wiedzy Olimpijskiej.- Online. Do konkursu została wytypowana 10-cio osobowa reprezentacja naszej szkoły, 6 dziewcząt i 4 chłopców. Po intensywnych przygotowaniach nasi reprezentanci przyswoili ogromną wiedzę z zakresu ogólnych zasad olimpizmu oraz startów Polskich olimpijczyków. Pytania z jakimi ,,zderzyli” się nasi reprezentanci poruszyły nawet koła olimpijskie namalowane na murach naszej szkoły.

Przykładowe pytanie- w której próbie i jaki wynik uzyskała Kamila Skolimowska, zdobywając złoty medal olimpijski:A- zachodni, B- Północny, C-płn-zach, D-południowy……… To nie żart. Tak wyglądały niektóre pytania i odpowiedzi, organizatorowi zapewne chodziło o kierunek wiatru wiejącego podczas próby rzutu.

Pomimo to nasi zawodnicy perfekcyjnie przygotowani przez opiekunów M.Słowika i S.Piecha zajęli czołowe miejsca wśród kilkuset uczestników konkursu. Najlepiej wypadła Nikola Tycka z klasy 8F, zdobywając 15pkt na 20 możliwych, dało to 27 indywidualne miejsce w Polsce. Kolejne lokaty zajęły: Kinga Golba klasa 8F, Kamila Kontraktewicz- 8G, Żaneta Kalińska- 8F.

Nasza szkoła dostała się do finału znajdując się w 50-ce najlepszych szkół podst. W Polsce- Pod uwagę były brane 4 najlepsze wyniki z danej szkoły

Ze względu na b. odległe miejsce finału- Białystok, oraz termin zbiegający się ze świętem- Wszystkich Świętych, nasza szkoła nie wzięła udziału w tym finale, ale czujemy się zwycięzcami i jesteśmy dumni z reprezentowania szkoły nr11 w Głogowie Im. Polskich Olimpijczyków.

Red. M. Słowik, S Piech

Skład reprezentacji szkoły:                               Ze sportowym pozdrowieniem

Mirosław Słowik i Sławomir Piech

1.Dominika Charkiel 8G