KRAJOWY KONKURS WIEDZY OLIMPIJSKIEJ. 100 LAT POLSKIEGO KOMITETU OLIMPIJSKIEGO 1919-2019

W dniu 23.19.2019 Odbył się internetowy konkurs Wiedzy Olimpijskiej.- Online. Do konkursu została wytypowana 10-cio osobowa reprezentacja naszej szkoły, 6 dziewcząt i 4 chłopców. Po intensywnych przygotowaniach nasi reprezentanci przyswoili ogromną wiedzę z zakresu ogólnych zasad olimpizmu oraz startów Polskich olimpijczyków. Pytania z jakimi ,,zderzyli” się nasi reprezentanci poruszyły nawet koła olimpijskie namalowane na murach naszej szkoły.

Przykładowe pytanie- w której próbie i jaki wynik uzyskała Kamila Skolimowska, zdobywając złoty medal olimpijski:A- zachodni, B- Północny, C-płn-zach, D-południowy……… To nie żart. Tak wyglądały niektóre pytania i odpowiedzi, organizatorowi zapewne chodziło o kierunek wiatru wiejącego podczas próby rzutu.

Pomimo to nasi zawodnicy perfekcyjnie przygotowani przez opiekunów M.Słowika i S.Piecha zajęli czołowe miejsca wśród kilkuset uczestników konkursu. Najlepiej wypadła Nikola Tycka z klasy 8F, zdobywając 15pkt na 20 możliwych, dało to 27 indywidualne miejsce w Polsce. Kolejne lokaty zajęły: Kinga Golba klasa 8F, Kamila Kontraktewicz- 8G, Żaneta Kalińska- 8F.

Nasza szkoła dostała się do finału znajdując się w 50-ce najlepszych szkół podst. W Polsce- Pod uwagę były brane 4 najlepsze wyniki z danej szkoły

Ze względu na b. odległe miejsce finału- Białystok, oraz termin zbiegający się ze świętem- Wszystkich Świętych, nasza szkoła nie wzięła udziału w tym finale, ale czujemy się zwycięzcami i jesteśmy dumni z reprezentowania szkoły nr11 w Głogowie Im. Polskich Olimpijczyków.

Red. M. Słowik, S Piech

Skład reprezentacji szkoły:                               Ze sportowym pozdrowieniem

Mirosław Słowik i Sławomir Piech

1.Dominika Charkiel 8G

2.Kinga Golba 8F

3.Żaneta Kalińska 8F

4.Kamila Kontraktewicz 8G

5.Sara Mazurek 8F

6.Nikola Tycka 8F

7.Paweł Barnaś 7H

8.,Mateusz Chalcarz 8F

9.Tomasz Kłonowski 8D

10.Jakub Małek 7H