KOROWÓD HISTORYCZNY

22 września 2017 roku ulicami Głogowa przeszedł korowód historyczny, w którym uczestniczyła również młodzież naszej szkoły ubrana w piękne stroje z epoki.

Motywem przewodnim tegorocznego korowodu było przybycie w 1502 roku Zygmunta Jagiellończyka (późniejszego króla Polski i Wielkiego Księcia Litewskiego) do Księstwa Głogowskiego w celu objęcia w nim samodzielnych rządów.

Korowód wyruszył srzed ratusza w kierunku Zamku Książąt Głogowskich. Tam na uczestników czekały różne atrakcje. Dźwięki odegranego hejnału Głogowa wprowadziły w atmosferę dawnych czasów. Tańce z epoki, żonglerka chorągwiami, musztra paradna i bojowa, turniej ciężkozbrojnych rycerzy oraz wybijanie grosza budziły wśród uczestników wielkie zainteresowanie i aplauz.

Ta niecodzienna lekcja bardzo podobała się uczniom i na pewno długo pozostanie w ich pamięci.