Konkurs plastyczno-historyczny dla uczniów klas 7 i 8🙂

Konkurs IPN – „Zapomniani polscy naukowcy i wynalazcy”

Uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą wziąć udział w konkursie IPN „Zapomniani polscy naukowcy i wynalazcy”. Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu w ciekawej i nowoczesnej formie życia oraz działalności wybranego polskiego naukowca. Ważne, aby postać ta była mało znana i żyła w XIX lub XX wieku. Prace można wykonać samodzielnie lub w dwuosobowych zespołach. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 7 marca br. Honorowy patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki.

Szczegóły konkursu znajdują się w załączonym regulaminie. Uczniowie klas 7 i 8 mogą zgłaszać swój udział w konkursie u nauczycieli historii i plastyki do dnia 01.03.2021. Praca musi spełniać określone wytyczne, prosimy więc o zapoznanie się z informacją na stronie organizatora oraz w regulaminie

https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/konkursy-i-projekty/zapomniani-polscy-nauko