Kolejna wyprawa do Archipelagu Skarbów!

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły mieli możliwość udać się na, tym razem wirtualną, wyprawę do Archipelagu Skarbów. Tegoroczne zmagania nazwane „Wyprawą Odkrywców” cieszyły się dużym uznaniem zarówno uczniów, jak i nauczycieli oraz rodziców biorących udział w spotkaniach.

To rekomendowany program profilaktyczny, którego jednym z celów jest wsparcie młodzieży i pomoc w odnalezieniu się w obecnej, skomplikowanej sytuacji społecznej, związanej z epidemią oraz nauka umiejętności radzenia sobie
w innych sytuacjach kryzysowych, poprzez skierowanie uwagi na kluczowe,
z punktu widzenia nastolatka, cele życiowe.

Drugim celem działania jest wsparcie dorosłych (rodziców, nauczycieli)
w pełnieniu funkcji wychowawczej i profilaktycznej w obecnej rzeczywistości. Dodatkowo używanie nowoczesnych narzędzi i interesujących treści może stanowić dla wychowawców inspirację do wykorzystania w ich pracy zdalnej
z młodzieżą. 

Forma online nie odstraszyła naszych dzielnych odkrywców z klas 7-8. Dla najwytrwalszych przewidziano drobne upominki.

Trenerom z Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej dziękujemy za fantastyczną współpracę. Do zobaczenia na kolejnej wyprawie! Ahoj!