„KAŻDA AKTYWNOŚĆ JEST DOBRA…”

18.10.2017 przy Pomniku Dzieci Głogowskich odbył się Bieg Pomocników Życia przeciw Pomocnikom Śmierci. Organizatorem imprezy był Sport Górski we współpracy m.in. z Grupą Biegową Cross Straceńców i Miejskim Centrum Wspierania Rodziny. Inicjatywa ta  nawiązywała do biegu o tej samej nazwie, który odbył się 30 lat temu, a zorganizował go  w Głogowie Jerzy Górski. W listopadzie na ekranach polskich kin zobaczymy film zainspirowany historią z jego życia pt. „Najlepszy”.

Wśród licznej rzeszy biegaczy znalazły się uczennice naszej szkoły: Natalia Skrzypczak(7a), Wiktoria Szczepaniak (2d), Wiktoria Mikołajczak (2d), Agnieszka Sułkowska (2d), Liliana Reszewicz (2d), Nicole Wawrzeńczuk (2d).

Akcja miała charakter profilaktyczny. Jej zadaniem było uświadomienie młodym ludziom, że ruch i dbanie o własne zdrowie to jedna z najważniejszych spraw. Całe przesłanie zamykało się w haśle na koszulkach uczestników: „Tylko słabi gracze ćpają dopalacze”. Dwie  nasze reprezentantki udzieliły wywiadu do lokalnej telewizji. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a szkoły plakaty z autografem pana Jerzego.