Jestem świadomym obywatelem

23 maja w naszej szkole odbył się sondaż preferencji wyborczych przed zbliżającymi się wyborami do Europarlamentu. W głosowaniu mogli wziąć udział wszyscy uczniowie. Nad procedurami demokratycznych wyborów czuwała komisja szkolna. Frekwencja była niska- poniżej 20%. Celem ogólnopolskiej  akcji „Młodzi głosują”, organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej,  jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez umożliwienie udziału w wyborach szkolnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze oraz dostarczeniu informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów.
Wyniki wyborów szkolnych:  Konfederacja  –  26%, Wiosna –  29 %, Koalicja Europejska  – 13 %, PiS –  10%, Lewica Razem –  6%, Kukiz ’15 –  16%.

Dziękujemy naszym koleżankom i kolegom za zaangażowanie w akcję promującą ideę społeczeństwa obywatelskiego.

Wyniki głosowania innych szkół dostępne na stronie: https://mlodziglosuja.pl/wybory/