JAK MĄDRZE WYDAWAĆ PIENIĄDZE? – warsztaty w klasie 3 b

W klasie 3 b odbyły się niezwykle ciekawe zajęcia w formie warsztatów p.t. „Jak mądrze wydawać pieniądze ?” Przeprowadziła je Pani Agnieszka Walczak, która na co dzień pracuje w banku, a pomagała jej córka, Karolina.

Dzieci dowiedziały się, jak zagospodarować wypłatę, którą otrzymują rodzice, tworzyły budżet rodzinny na zakupy z podanej listy z otrzymanej kwoty 3000 zł. Planowały również wydatki w rodzinie na cały miesiąc: opłaty stałe, rachunki, wydatki bieżące i odkładanie oszczędności. Bawiły się sklep i musiały dokładnie liczyć, żeby wystarczyło im pieniędzy na dokonane zakupy. Dowiedziały się, że nie wydajemy więcej pieniędzy niż zarabiamy. Na koniec ustaliły zasady rozsądnego wydawania pieniędzy.

Serdecznie dziękujemy Paniom Agnieszce i Karolinie za ogromne zaangażowanie, oraz urozmaicenie naszych szkolnych zajęć.

red. B. Król