„IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!”

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej pt.:

IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ 2”. Cele kampanii to:

1.Przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz e-uzależnieniom u dzieci.

2.Wzmacnianie więzi rodzinnych.

3.Rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i językowych u dzieci, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży, rozwijanie kompetencji cyfrowych.

4.Kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia.

W dzisiejszych czasach zapominamy o pisaniu i wysyłaniu kartek. To szansa, by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy. Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi – możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich. To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.

Uczniowie wszystkich klas wspólnie z wychowawcami pisali życzenia na kartkach, które dostaliśmy od Fundacji „Dbam o Mój Z@sięg” z siedzibą w Gdańsku.

Myślę, że akcja przyniesie radość wszystkim obdarowanym.

red. M. Przywara