HISTORIA W POEZJI

11 listopada 2017 roku z okazji Święta Niepodległości odbyła się uroczysta Sesja Rady Miasta i Powiatu.

W czasie obrad zostały wręczone tytuły Honorowego Obywatela Miasta oraz Zasłużonego dla miasta Głogowa.

W trakcie sesji wręczono także nagrody uczestnikom II Powiatowego Konkursu Historycznego pt.” Boje Polaków od Powstania Wielkopolskiego do Powstania Warszawskiego”, którego celem było pogłębianie i umacnianie wśród młodych ludzi postaw patriotycznych. Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głogowie.

Spośród uczniów klas gimnazjalnych I miejsce zajął uczeń naszej szkoły- Oliwer Ściernicki z klasy 3a, który wykazał się wielką inwencją twórczą i znajomością tematyki historycznej. Jego wiersz pt. „Schodami do nieba” podbił serca Komisji Konkursowej.

Gratulujemy Oliwerze i życzymy dalszych sukcesów!!!