Historia kropelki wody – lekcja edukacyjna w klasie 2a

13 listopada uczniów klasy 2a odwiedziły panie pracujące w  Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji  w Głogowie. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się, skąd w naszych kranach płynie woda, w jaki sposób jest sprawdzana czystość wody i gdzie jest jej główne ujęcie. Uczniowie  obejrzeli film, w którym wyjaśnione zostały wszystkie zagadnienia związane z tym tematem. Po zajęciach teoretycznych przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Dzieci wraz z Panią Agnieszką i z Panią Magdaleną wykonały doświadczenie, które miało na celu pokazanie, jak można oczyścić zanieczyszczoną wodą z kałuży. Na zakończenie uczniowie dostali upominki – bidon na wodę. Bardzo serdecznie dziękujemy  Pani Agnieszce i Pani Magdalenie z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji za przeprowadzenie ciekawej lekcji o tematyce ekologicznej oraz za prezenty.
red. M. Przywara