Genetyka-moja pasja-spotkanie z naukowcem dr. Ewą Mularczyk

Uczniowie klasy 8c i 8g uczestniczyli  w warsztatach prowadzonych przez naukowca  genetyka dr.Ewe Mularczyk  Durham University, Manchester University, która obecnie pracuje nad opracowywaniem testów genetycznych wykrywających nowotwory we wczesnym stadium . Jej największy sukces to wyselekcjonowanie leku na MCDS chorobę układu szkieletowego, który jest testowany u pacjentów od 2019 i publikacje w czasopismach naukowych oraz praca w najlepszych międzynarodowych zespołach badawczych. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z metodami i technikami badawczymi , sposobem opracowywania testów genetycznych. Zapoznali się też z szyfrem genetycznym i biosyntezą białka. Pani Ewa Mularczyk jest naszą byłą uczennicą.