Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania powstał 8 listopada w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro- Toques- organizację zrzeszającą szefów kuchni. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety.
Dzień Zdrowego Jedzenia jest obchodzony na wiele sposobów. W niektórych krajach kucharze zapraszają młodzież do restauracji, aby pokazać młodym ludziom czym jest zdrowe żywienie, prowadzą też warsztaty i zajęcia na temat zdrowej diety. Również w naszej szkole uczniowie edukacji wczesnoszkolnej świętowali ten dzień zdobywając wiedzę na temat zdrowego jedzenia i robiąc zdrowe kanapki, sałatki i szaszłyki owocowe. Wykonane kanapki zjedli z dużym apetytem. Wyobraźnia dzieci jest niesamowita, co można zobaczyć na  poniższych zdjęciach.