Dziś królowała drukarka 3D

Od samego rana uczniowie zapoznawali się z funkcjonowaniem i obsługą drukarki 3D.

Podczas każdej lekcji techniki drukowaliśmy drobne obiekty, które zostały przekazane dzieciom uczestniczącym w zajęciach Szkolnego Koła Aktywności Technicznej.

Na dzisiejszym kółku gościliśmy pana Huberta Zabraniaka, studenta II roku Automatyki i robotyki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. Pan Hubert, to prawdziwy miłośnik konstruowania i majsterkowania z zastosowaniem różnorodnych gadżetów elektronicznych,  najnowszych urządzeń technicznych i oprogramowania. Na zajęciach pokazał m.in. własnoręcznie wykonane projekty tj. ruchomą kaczkę zasilaną baterią odzyskaną ze zużytego laptopa czy elementy podstawy klawiatury mechanicznej.

Podczas tych zajęć uczniowie klas4-6 wraz z sześcioosobową delegacją ze świetlicy zapoznali się z BHP z drukarką 3D, zaznajomili się z możliwościami sprzętu, jego podstawową obsługą oraz przyglądali się pracy w programie UltiMaker Cura, w którym zmodyfikowaliśmy obiekt do druku.

Serdecznie dziękujemy panu Hubertowi za wizytę i współprowadzenie zajęć. Życzymy dalszych oryginalnych pomysłów i realizacji śmiałych projektów.

Zapraszamy do obejrzenia skrótu