Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

11 lutego 2020 r. obchodzimy kolejną edycję Dnia Bezpiecznego Internetu 2020 . Akcja pod nazwą “Działajmy razem” zjednoczyła wysiłki uczniów klas siódmych i ósmych, by stworzyć bazę plakatów informacyjnych dla uczniów  klas I-III i podopiecznych przedszkola.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu.
Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Z uwagi na fakt, iż od dnia 10.02.2020 w naszym województwie rozpoczynają się ferie zimowe, akcja DBI została przeprowadzona 4-7 lutego 2020