DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

5 lutego 2019 przypada Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem: „Działajmy razem!”

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Zgodnie z ideą DBI również w naszej szkole, zanim rozpoczęły się ferie zimowe, przeprowadzone zostały zajęcia wychowawcze i informatyczne, które omawiały główne założenia akcji. Na informatyce uczniowie działali na kilku poziomach. Uczniowie starszych klas 8 SP i 3 gim. zdobywali wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się w sieci, tworzyli łatwo przyswajalne informacje dla uczniów klas I i II SP oraz plakaty z poradami w programie Scratch.

Red. Sylwia Pajdzik