Dzielimy się wiedzą 3

Lekcje prowadzone przez uczniów w naszej szkole już nie dziwią, bo stały się cyklicznym wydarzeniem. Tym razem Szymon przeprowadził lekcję historii. Nie jest tajemnicą, że druga wojna światowa jest pasją Szymona, bo w zeszłym roku mieliśmy okazję przekonać się o tym podczas prezentacji „Ucznia z pasją”. Ale tym razem usłyszeliśmy historię obrony Głogowa. Drugoklasiści jak zwykle z uwagą słuchali kolegi, ale kiedy Szymon opowiedział o tym, jak głogowskie dzieci wykorzystano jako tarczę, w klasie zamarła cisza….Gdyby w tym momencie latał komar, to pewnie byłoby go słychać! Cóż, nie zawsze dzieciom dane było beztroskie dzieciństwo.

Szymon przygotował pomoce graficzne, test oraz puzzle, z grafiką przedstawiającą tamte wydarzenia. Z każdą kolejną taką lekcją uczniowie zaskakują nowymi pomysłami, jak zaciekawić rówieśników!  A my pękamy z dumy, że mamy takich uczniów!

red. A. Andrzejewska