Drużyna Piłki Ręcznej Szkoły Podstawowej Nr 11 w Głogowie 4. zespołem w Polsce !!

W rozgrywanym w dniach 12-16.06.2019 r. Ogólnopolskim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców w Dźwirzynie rywalizowało 15 Szkolnych Drużyn. Uczniowie SP 11 Głogów w pierwszej fazie Mistrzostw rywalizowali z SP 23 Koszalin, SP 4 Oborniki oraz SP 14 Przemyśl. Z dwoma zwycięstwami oraz jedną porażką, awansowali do drugiej rundy. W niej wygrali oba mecze z SP 2 Olsztyn oraz SP 3 Gdańsk. Pozwoliło to na awans do półfinału. Mecz ze Szkoła Podstawową Nr 67 w Bydgoszczy był bardzo wyrównany od początku do końca i zakończył się minimalną porażką 21 : 23. W ostatnim dniu w meczu o 3 miejsce – zawodnicy SP 11 Głogów ponownie rywalizowali z SP 14 z Przemyśla. Niestety Drużyna z Przemyśla wygrała 25:17. Cały Turniej wygrała drużyna Gimnazjum Nr 19 w Zabrzu.

Najlepszym Zawodnikiem Drużyny został wybrany Michał Słupski.

Skład Szkoły Podstawowej Nr 11 w Głogowie

Janiewicz Artur, Smuk Jakub – Słupski Michał, Danielak Jakub, Królak Wojciech, Szczeblewski Bartosz, Szymankiewicz Marcel, Kolasa Oskar, Matela Szymon, Darowski Aaron, Blatkiewicz Adrian, Reszczyński Julian, Lech Jakub, Krukowski Piotr, Miszczyk Szymon, Szlempo Marcin.

Serdeczne Podziękowania za umożliwienie wyjazdu na Finał dla:

Głogów – Gmina Miejska

Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa