Drodzy Rodzice/ Opiekunowie

Drodzy Rodzice/ Opiekunowie,

od pewnego czasu wszyscy funkcjonujemy w nowej, trudnej rzeczywistości.
Jak radzić sobie w tej sytuacji?  
Przede wszystkim zachowajmy spokój i opanowanie. Rozmawiajmy z naszymi dziećmi o sytuacji, oczywiście w sposób adekwatny do ich wieku. Można do tego wykorzystać różne materiały dostępne w Internecie. Dla młodszych polecam opracowanie udostępnione przez zespół Mały Projekt (w przystępny sposób przybliży dziecku to aktualnie dzieje się w związku z panującym na świecie wirusem i jak się przed nim uchronić). Link poniżej:

https://www.medexpress.pl/uploads/files/20200315-121750-dzieci-koronawirus-poradnik.pdf

Inaczej będzie wyglądać rozmowa z nastolatkiem. Wiemy, że jest to okres buntowania się przeciwko wszystkiemu i wszystkich. I choćby z tego względu aktualna sytuacja nie jest dla nich łatwa.  Rozmawiając z młodzieżą wskazujmy, że sytuacja jest przejściowa i ulegnie zmianie. Można, a nawet warto, powiedzieć wprost, że przestrzeganie narzuconych ograniczeń to odpowiedzialność i świadczy o dojrzałości, trosce o  drugiego człowieka. Zaznaczmy, że takie zachowania to przykład tego, jak można dbać i troszczyć się o życie i zdrowie nasze i innych ludzi.

Drodzy Państwo wykorzystajmy ten czas, by wzmocnić więzi rodzinne. Wspólne wykonywanie codziennych czynności  może być dobrą zabawą.
Polecamy również:
•.Czytanie książek, bajek, komiksów;.
• Gry  planszowe, karty, warcaby, szachy
• Uczenie się.
• A może wspólnie odkryjemy jakieś nowe hobby?

    Życzymy Państwu i Państwa dzieciom zdrowia, uśmiechu i wytrwałości w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji (kontakt na dziennik elektroniczny).

Irena Królak – Borowiecka – psycholog szkolny

Magdalena Gardyńska – pedagog szkolny

Agnieszka Abramowicz – pedagog szkolny