BYLIŚMY PODCZAS OTWARCIA TEATRU MIEJSKIEGO W GŁOGOWIE

 

22 listopada, po wielu latach, ten ważny w naszym mieście budynek – teatr –  dostał nowe życie. To była historyczna chwila: dostojnie ubrani goście – głogowianie, i przyjezdni – przekroczyli próg teatru im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie.

Spektaklem, który zainaugurował nowy etap w działalności teatru, była – wyreżyserowana przez zielonogórskiego twórcę – sztuka autorstwa Andreasa Gryphiusa pt. „Piast”. Wśród aktorów Teatru Lubuskiego pojawili się także nasi – głogowianie, a wśród nich nauczycielka i uczeń SP 11: pani Agnieszka Wilczyńska-Urbanowska nauczająca języka polskiego oraz uczeń klasy 8g – Sebastian Bera. Mówi się przecież – i słusznie – że „teatr łączy pokolenia, a „dobry teatr to nie tylko kwestia środków, ale przede wszystkim zapału twórców”.