,,Biała Szkoła” klas 2b i 3a w Przemkowie

W styczniu 2020r. uczniowie z klas 2b i 3a wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w ,,Białej Szkole” – w Domu Wczasów Dziecięcych, w Przemkowie. Zaraz po przyjeździe odbyły się warsztaty ceramiczne. Każde dziecko własnoręcznie wykonało naczynie. Wieczorem udaliśmy się do dyskoteki. Następnego dnia poznaliśmy Panią Leokadię, która przygotowała dla nas warsztaty artystyczne, polegające na malowaniu eko – torby oraz tkaniu dywanika. Kolejny dzień rozpoczął się tanecznie- zajęciami z Zumby. Następnie poszliśmy na spacer do lasu, a popołudnie spędziliśmy w atmosferze kultury Indian Ameryki Północnej. Po kolacji odbyło się karaoke. Przedostatni dzień był intensywny w różne prace- najpierw wykonaliśmy slime, a następnie ozdabialiśmy pierniki. Na zakończenie dnia zorganizowaliśmy ognisko z pieczeniem kiełbasek. W międzyczasie odbywały się zajęcia edukacyjno – przyrodnicze na świeżym powietrzu. Dzieci okazały się dzielne i wytrwałe. Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i bogatsi w nowe doświadczenia.

Red: E.Dębska-Szylińczuk
Zdjęcia: E.Dębska-Szylińczuk, M.Twór