Andrzejki na świetlicy

29 listopada nasza świetlica zamieniła się w magiczny salon wróżb, w którym zgodnie z tradycją odbyły się wróżby i zabawy andrzejkowe zorganizowane przez wychowawców świetlicy. Nie zabrakło również przepięknych stroi bajkowych, które dodatkowo sprawiały, że wszystkie dzieci czuły magię tego dnia.

Najpierw uczniowie zapoznali się z tradycjami andrzejkowymi, natomiast później rozpoczęły się zabawy z przygotowanymi wróżbami. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zabawach, takich jak rzucanie grosikiem do wiadra, losowanie kart, zabawa z butelką, by poznać co czeka mnie w przyszłości.

Jak wiadomo świetlicowe wróżby spełniają się po zatańczeniu na balu andrzejkowym, dlatego później dzieci miały okazję do zabawy przy ulubionych utworach muzycznych. Oczywiście dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby traktujemy z przymróżeniem oka, jednak Andrzejki mają niezaprzeczalny klimat, dlatego już za rok czeka nas podobna zabawa!

Dziękuję wszystkim za zabawę!