Wyniki konkursu “Bezpieczne przejście przez ulicę”

W dniu 29.09.2021r. w świetlicy naszej szkoły odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów klas I-III uczęszczających do świetlicy z dzielnicowym – starszym aspirantem Grzegorzem Szewcem z Komisariatu Policji w Głogowie. Okazją do zaproszenia naszego dzielnicowego było rozstrzygnięcie konkursu „Bezpieczne przejście przez ulicę” i krótkie przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze do i ze szkoły, prawidłowego przekraczania jezdni, zachowania w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Pan policjant podkreślił także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. Przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni.

Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywali się również dobrą znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię, jak również znaków drogowych.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Leon Batóg kl. I a,

II miejsce – Magdalena Słowińska kl. I a,

III miejsce – Szymon Łyskawa kl. I a.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wyróżnienia za swoje prace otrzymali:

Oliwia Rafałowicz kl I b,

Krystian Zielony kl. I a,

Pola Darowska kl. II b,

Natalia Gerstendorf kl. II b,

Justyna Pakuła kl. II b,

Takie spotkania w naszej szkole odbywają się od wielu lat i przynoszą wynierne efekty. Mamy nadzieję, że i tym razem wiedza teoretyczna, jaką mieli okazję sobie przypomnieć, znajdzie zastosowanie w praktyce.